Študentská pôžička

Si študentom vysokej školy a zišlo by sa ti pár eur naviac? Alebo si práve ukončil stredoškolské štúdium, uvažuješ o pokračovaní vzdelávania sa na vysokej škole, ale chýbajú ti financie? Riešením pre teba môže byť študentská pôžička!

Na poskytovanie pôžičiek pre študentov podľa § 10 zákona o FnPV v akademickom roku 2013/2014 sú vyčlenené v rozpočte FnPV finančné prostriedky vo výške 5 000 000 EUR.

Študentskú pôžičku možno získať od podnikateľských subjektoch poskytujúce pôžičky alebo si požičať od štátu cez Fond na podporu vzdelávania. Napadá ťa otázka, z čoho budeš financovať pôžičku, ak sa budeš naplno venovať štúdiu a nebudeš mať možnosť zarobiť si na mesačné splátky? Žiadny problém! Počas štúdia sa študentská pôžička nespláca ani neúročí.

Žiadateľom o študentskú pôžitku môže byť:

  • študent vysokoškolského štúdia I. stupňa v dennej alebo externej forme v Slovenskej republike alebo zahraničí,
  • študent vysokoškolského štúdia II. stupňa v dennej alebo externej forme v Slovenskej republike alebo zahraničí, štúdium na zahraničnej vysokej škole musí podľa rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR svojím rozsahom a úrovňou porovnateľné so štúdium na vysokej škole v Slovenskej republike,
  • študent vysokoškolského štúdia III. stupňa v dennej alebo externej forme v Slovenskej republike alebo zahraničí.
Přečtěte si také:  Rýchla pôžička online

Žiadateľ o študentskú pôžičku musí spĺňať nasledujúce kritéria:

  • mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky alebo
  • byť v postavení Slováka žijúceho v zahraničí
  • alebo byť občanom Európskej únie, ktorý má právo na trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, alebo jeho rodinným príslušníkom s právom na trvalý pobyt.

Žiadosť o študentskú pôžičku môže podať len žiadateľ, ktorý už je zapísaný do nasledujúceho školského roka. Minimálna výška pôžičky je stanovená na 500 Eur. Maximálna výška pôžičky pre študentov I. a II. stupňa je ohraničená výškou 3000 Eur. Študenti III. stupňa vysokoškolského štúdia môžu požiadať o pôžičku do maximálnej výšky 6000 Eur.

Na poskytovanie pôžičiek pre študentov podľa § 10 zákona o FnPV v akademickom roku 2013/2014 sú vyčlenené v rozpočte FnPV finančné prostriedky vo výške 5 000 000 EUR.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..