Pôžičky pre študentov

Študujete na vysokej škole a máte problém s financiami? V tom prípade možno aj Váš zaujmú tzv. pôžičky pre študentov, ktoré patria v súčasnosti medzi najvýhodnejšie pôžičky na trhu. Naviac pôžičky pre študentov môžu získať aj žiadatelia, ktorý študujú na niektorej vysokej škole bez toho, aby mali stále mesačný príjem.

Pôžička pre študentov od Študentského pôžičkového fondu

Študentský pôžičky fond patrí v súčasnosti medzi najobľúbenejších poskytovateľov pôžičky pre študentov. Maximálna výška pôžičky síce od ŠPF nie je taká vysoká ako v prípade bánk, či nebankových spoločností, väčšine študentov však približne 1400 € úplne bohato stačí na pokrytie tých najnevyhnutnejších nákladov spojených so štúdiom na VŠ. Naviac obrovskou výhodou tejto pôžičky je to, že ju môže študent splácať až po ukončené štúdia, teda v čase, keď už bude mať stály mesačný príjem. Úroková sadzba je naviac napriek tomu stále na veľmi nízkej úrovni, keďže zväčša nepresahuje ani hodnotu 3 % p.a..

Přečtěte si také:  Rýchla pôžička online

V prípade, ak študujete externé alebo denné štúdium na Vysokej škole, môžete požiadať o túto pôžičku aj niektorú banku. Pôžičky pre študentov sú dostupné konkrétne napríklad v OTP banke, VUB banke, Volksbank a Slovenskej sporiteľni, ktoré ich poskytujú až do výšky 8500 €. K pôžičke naviac stačí len ručiteľ, ktorí má stály mesačný príjem. Doba splatnosti je podobne priaznivá ako v prípade v ŠPF, konkrétne je maximálna lehota u väčšiny bánk nastavená na obdobie 10 rokov.

Pôžičky pre študentov v nebankových spoločnostiach

V prípade, ak nepochodíte so svojou žiadosťou u ŠPF alebo banky, môžete zamieriť aj do niektorej nebankovej spoločnosti. Tie však poskytujú tento typ pôžičky za podstatne nevýhodnejších podmienok, preto by ste mali vopred dobre zvážiť všetky negatíva a plusy pôžičky pre študentov z nebankových spoločností.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..