Obsah
Ste nezamestnaný? V tom prípade určite viete, že Vám žiadna banková alebo solídna nebanková spoločnosť nepožičia. Na trhu však existujú i spoločnosti, ktoré požičiavajú i niekoľko stoviek, či tisíc eur klientom, ktorí nemajú stály príjem. Takéto pôžičky sú v súčasnosti dostupné dokonca aj z pohodlia domova. Kto konkrétne a za akých podmienok poskytuje pôžičky pre nezamestnaných?
Online pôžičky pre nezamestnaných z pohodlia domova
Tak ako k väčšine online pôžičiek, tak aj k online pôžičkám pre nezamestnaným Vám bude k žiadosti postačovať len PC, prípadne mobil pripojený k internetu spolu s osobnými dokladmi, ktoré dokladujete k samotnej žiadosti o pôžičku. Vďaka tomu sú online pôžičky jedným z najdostupnejších typov pôžičiek, ktoré si môžete pohodlne a rýchlo vybaviť kdekoľvek, kde je dostupné pripojenie k internetu.
Samotné online pôžičky pre nezamestnaných sú dostupné len pre osoby, ktoré majú minimálne 18 rokov, trvalé bydlisko v SR a taktiež i štátne občianstvo SR. V prípade, ak tieto podmienky spĺňate, vyhovieť by Vám malo hneď niekoľko nebankových spoločností. Konkrétne pôžičky poskytuje napríklad spoločnosť Pohotovosť, Provident, Solocash, či Cetelem. Online pôžičky pre nezamestnaných sú dostupné aj v menších nebankových subjektoch, ktoré sa primárne zameriavajú na trh s menším online pôžičkami.
Online pôžičky pre nezamestnaných – výhody a nevýhody
Online pôžičky pre nezamestnaných prinášajú klientom niekoľko pozitív, ale aj negatív. Čo sa týka pozitív, klienta určite osloví veľmi dobrá dostupnosť a taktiež expresná lehota overenia žiadosti. Pozitívom je určite i fakt, že klient, ktorý nemá stály mesačný príjem môže získať pôžičku až do niekoľko stoviek euro.
Online pôžičky však prinášajú i mnoho nevýhod, ktoré jasne prevyšujú pozitíva. Konkrétne je potrebné byť opatrný v súvislosti s výškou úrokovej sadzby, RPMN, lehoty splatnosti a taktiež i v prípade zmluvných podmienok medzi dlžníkom a veriteľom, teda klientom a spoločnosťou.
Info o pozicke