Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú protiváhou ku klasickým bankovým pôžičkám, ktoré sú stále na trhu viac využívanejšie. Dôvodov prečo je to tak je hneď niekoľko, ale medzi tie najpodstatnejšie patrí úroková sadzba, ktorá je pozitívnejšie naklonená k bankovým pôžičkám. Napriek tomu však ani nebankové pôžičky nemusia byť len nutné zlo, ktoré je len akousi poslednou možnosťou, ako získať peniaze.

Nebankové pôžičky – čo o nich možno neviete

Väčšina z nás si pod pojmom nebankové pôžičky predstaví rôzne spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky za veľmi nevýhodných podmienok pre žiadateľa, teda dlžníka. V niektorých prípadoch tomu tak skutočne býva, na trhu však nájdete aj nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky za takmer identických podmienok ako banky. Medzi ne patria spoločnosti ako Cetelem, Home Credit alebo Quatro, ktoré majú úrokové sadzby v blízkosti hodnoty 10 % p.a. ročne.

Nebankové pôžičky si častokrát však berú aj ľudia, ktorí nemajú stály mesačný príjem alebo takí, ktorí sú zapísaní v registri dlžníkov. Samozrejme, v takýchto prípadoch nemôžete očakávať podmienky totožné s bankovými pôžičkami. Práve podobné pôžičky bývajú neraz kameňom úrazu mnohých ľudí, ktorí si nie sú schopní z rôznych dôvodov plniť  svoje pohľadávky. Žiaľ, podobné nebankové pôžičky poskytujú skôr neseriózne spoločnosti, ktoré v prípade nedodržania podmienok začnú naliehať na dlžníka aj prehnane vysokými pokutami, ktoré túto situáciu ešte zhoršujú. Preto, ak ste mali v minulosti problémy so splácaním pôžičky, vyhnite sa podobným neserióznym nebankovým spoločnostiam, ktoré môžu Vašu finančnú situáciu ešte zhoršiť.

Přečtěte si také:  Úvery pre podnikateľov

Nebankové pôžičky – aké sú podmienky pre ich získanie

U väčších a serióznejších nebankových inštitúciách sa podmienky pre získanie pôžičky prakticky nelíšia s tými v banke. To je konkrétne vek 18 rokov, stále bydlisko v SR, stála mesačná mzda, ktorú je nutné dokladovať a vlastný bankový účet, ktorý má však v súčasnej dobe už veľká väčšina z nás. Napriek tomu sa však nájdu aj spoločnosti, ktoré poskytnú nebankové pôžičky aj bez nutnosti mať vlastný bankový účet.

Nebankové pôžičky môžu byť vhodnou a rovnocennou alternatívou k niektorým bankovým pôžičkám, taktiež však môžu byť v určitých prípadoch len jednou z možností, ako sa dostať ešte do väčších finančných problémov.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..