Potrebujete finančné prostriedky? Pôžička je riešením

So slovom pôžička sa už stretol každý z nás. Spoločnosti zaoberajúce sa finančnými pôžičkami vyrástli ako huby po daždi. Požičiať si peniaze je v dnešnej dobe dostupné pre širokú verejnosť a za výhodnejších podmienok ako to bolo pred pár rokmi.

Trh ponúka rôzne finančné produkty, stačí si len vybrať ten najvhodnejší pre Vás. Na tejto stránke sme zhromaždili informácie rôznych subjektov ponúkajúce pôžičky, za účelom lepšieho zorientovania sa v tomto odvetví, ktoré sa rýchlo mení a prispôsobuje požiadavkám občanov.

Charakteristika základných pojmov
Pôžička – je záväzkovo právny vzťah, v ktorom veriteľ požičia finančné prostriedky dlžníkovi, pričom dlžník sa zaväzuje vyplatiť dlžnú sumu s úrokom veriteľovi, na základe podmienok, na ktorých sa dohodli a ktoré sú uvedené v Zmluve o pôžičke.

Zmluva o pôžičke (informacie tu) – upravuje ju Občiansky zákonník. Môže mať písomnú alebo ústnu formu. Subjekty ponúkajúce finančné prostriedky preferujú písomnú formu, nakoľko v prípade neplnenia si dohodnutých zmluvných podmienok dlžníkom, veriteľ vie písomnou formou zmluvy preukázať podmienky za akých si dlžník peniaze požičial.

Přečtěte si také:  Pôžička pre dôchodcov

Veriteľ – súkromná osoba alebo podnikajúci subjekt, ktorý za vopred dohodnutých podmienok požičia dlžníkovi finančné prostriedky.

Dlžník – fyzická alebo právnická osoba, ktorá si za vopred dohodnutých podmienok požičia finančné prostriedky od veriteľa.

RPMN – ročná percentuálna miera nákladov vyjadruje ročnú výšku úroku z dlžnej sumy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..