Pôžičky nebankové

Chcete si požičať, no všetky bankové subjekty Vašu žiadosť odmietajú? V tom prípade je jednou z možností požiadať o pôžičku v niektorej nebankovej spoločnosti, ktorých je na Slovensku momentálne hneď niekoľko. Do akej výšky a aké sú podmienky pre získanie pôžičky nebankové?

Pôžičky nebankové na čokoľvek

Väčšina klientov bánk, či nebankových subjektov najradšej využíva tzv. bezúčelové typy pôžičiek, ktoré sú vhodné prakticky na čokoľvek. Pôžičky nebankové na čokoľvek sú dostupné až do výšky niekoľko tisíc € bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou. K získaniu takejto pôžičky však potrebujete spĺňať i niekoľko kritérií. Najpodstatnejším je vek minimálne 18 rokov, stály mesačný príjem, či čistý register dlžníkov. Isté nebankové subjekty však poskytujú i pôžičky nebankové pre nezamestnaných, či pre ľudí, ktorí majú zápis v registri dlžníkov.

Pôžičky nebankové na rekonštrukciu bytu, či domu alebo na nákup auta

Druhým najbežnejším typom pôžičky od nebankových subjektov sú tie účelové. Najbežnejšie sa účelové pôžičky nebankové poskytujú na rekonštrukciu bytu, či domu, obľúbené sú však i pôžičky na nákup auta. Tieto pôžičky sú na rozdiel od tých bezúčelových o čosi výhodnejšie, nebankovka však v tomto prípade vyžaduje od klienta bločky, ktoré potvrdzujú využitie finančných prostriedkov práve na daný účel, na ktorý boli poskytované. To však mnohým klientom nevyhovuje a preto radšej volia riešenie v podobe bezúčelovej pôžičky.

Přečtěte si také:  Pôžička od Poštovej banky

Pôžičky nebankové – výhody a nevýhody

Tak ako bankové pôžičky, tak i tie nebankové majú svoje kladné, ale aj záporné stránky. Nebankové pôžičky sú však o čosi nevýhodnejšie, čo potvrdzuje i vyššia úroková miera, či vyššia RPMN. Napriek tomu však mnohé nebankové pôžičky v súčasnosti svojimi podmienkami dokážu konkurovať i štandardným pôžičkám z bánk.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..