Pôžička pre študentov

Pôžička pre študentov patrí v súčasnej dobe medzi úrokovo najvýhodnejšie typy pôžičiek. Pôžička pre študentov je všeobecne využívaná predovšetkým vďaka bankovým spoločnostiam, ktoré tento typ pôžičky poskytujú aj študentom bez stáleho mesačného príjmu. Aké konkrétne podmienky treba spĺňať pre získanie tejto pôžičky?

Pôžička pre študentov dennej a externej formy štúdia

Ste študentom dennej alebo externe formy štúdia na vysokej škole? V tom prípade máte aj vy možnosť (ak študujete prvýkrát) požiadať o pôžičku pre študentov s mimoriadne výhodnými úrokmi. Pôžička pre študentov je poskytovaná dokonca aj študentom, ktorý nemôžu dokladovať svoj stály mesačný príjem. Splácať pôžičku naviac môžete až po ukončení vysokoškolského štúdia, v dobe keď už budete mať stály mesačný príjem.

Najbežnejšou využívanou inštitúciou v oblasti študentských pôžičiek je bezpochyby Študentský pôžičkový fond, ktorý tento typ pôžičky poskytuje až do výšky 1328 €. Obrovským pozitívom tejto pôžičky je predovšetkým nízky úrok, ktorý v súčasnej dobe činí hodnotu len 3% p.a.. Ďalšou podstatnou výhodou pôžičky pre študentov od ŠPF je aj dĺžka splatnosti pôžičky ( 10 rokov ) a možnosť poistenia v prípade neschopnosti splácať pôžičku. Samozrejmosťou je byť študentom VŠ.

Přečtěte si také:  Rýchla pôžička online

Pôžička pre študentov – kto ich ešte poskytuje?

Pôžička pre študentov je dostupná aj v niektorých vybraných bankových domoch na našom území. Konkrétne ide o bankové spoločnosti Slovenská sporiteľňa, VUB Banka, OTP banka a Volksbank. Všetky spomínané bankové subjekty poskytujú pôžičky pre študentov v rozličných maximálnych výškach, bežne je však možné dostať v každej jednej z nich pôžičku až do výšky nad 5000 €. Lehota splatnosti je podobne priaznivá – cca 10 rokov.

Okrem bánk a ŠPF poskytujú je pôžička pre študentov dostupná aj v niektorých nebankových spoločnostiach, ktoré však poskytujú tento typ pôžičku za čosi nevýhodnejších podmienok. Z toho dôvodu Vám v prvom rade odporúčame zvážiť všetky vyššie spomínané možnosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..