Pôžička pre podnikateľov

Podnikáte alebo si len plánujete založiť firmu, či živnosť? V tom prípade by ste určite mali vedieť i to, že podnikatelia majú možnosť získať výhodné pôžičky nie len od bánk, ale aj od štátu. Aké v súčasnosti poskytujú banky, nebankovky a štát pôžičky pre podnikateľov?

Pôžička pre podnikateľov od štátu

V súčasnosti najobľúbenejšou pôžičkou pre podnikateľov je tá od Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikatelia, ktorá v súčasnosti pôsobí pod menom Slovak Business Agency (SBA). Práve štát prostredníctvom SBA poskytuje tzv. mikropôžičkový program, ktorý je určený predovšetkým pre menšie a stredne veľké podniky, ktoré tak môžu využiť možnosť získať jednu z najvýhodnejších pôžičiek na trhu. V súčasnosti je maximálna výška pôžičky pre podnikateľov od SBA na hranici 50 000€, čo je suma, ktorá pokryje zväčša i financovanie nákladnejšieho vybavenia firmy. O poskytnutie tejto pôžičky sa však môžu uchádzať len firmy, ktoré majú menej ako 50 zamestnancov, čím spĺňajú definíciu mikro podniku.

Přečtěte si také:  Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu

Pôžička pre podnikateľov od bánk

Druhým najbežnejšie využívaným typom pôžičky pre podnikateľov je tá od bánk, ktorú využívajú aj väčšie firmy, ktoré majú viac ako 50 zamestnancov. V súčasnosti poskytujú pôžičku pre podnikateľov prakticky všetky bankové subjekty, ktoré aktívna pôsobia na našom trhu. Väčšia z nich si stanovuje podmienky pre získanie tejto pôžičky sama, všeobecne sú však kritéria takmer identické. Taktiež i samotná výška pôžičky závisí od samotnej banky. Veľmi obľúbenou bankou u podnikateľov je napríklad Slovenská sporiteľňa, ktorá poskytuje túto pôžičku až do výšky 200 000 €. Ďalej  je veľmi obľúbená napríklad i ČSOB, VÚB, či Tatra banka, ktoré dlhodobo patria medzi stálice nášho bankového trhu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..