Pôžička pre podnikateľov

Podnikáte alebo si len plánujete založiť firmu, či živnosť? V tom prípade by ste určite mali vedieť i to, že podnikatelia majú možnosť získať výhodné pôžičky nie len od bánk, ale aj od štátu. Aké v súčasnosti poskytujú banky, nebankovky a štát pôžičky pre podnikateľov?

Pôžička pre podnikateľov od štátu

V súčasnosti najobľúbenejšou pôžičkou pre podnikateľov je tá od Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikatelia, ktorá v súčasnosti pôsobí pod menom Slovak Business Agency (SBA). Práve štát prostredníctvom SBA poskytuje tzv. mikropôžičkový program, ktorý je určený predovšetkým pre menšie a stredne veľké podniky, ktoré tak môžu využiť možnosť získať jednu z najvýhodnejších pôžičiek na trhu. V súčasnosti je maximálna výška pôžičky pre podnikateľov od SBA na hranici 50 000€, čo je suma, ktorá pokryje zväčša i financovanie nákladnejšieho vybavenia firmy. O poskytnutie tejto pôžičky sa však môžu uchádzať len firmy, ktoré majú menej ako 50 zamestnancov, čím spĺňajú definíciu mikro podniku.

Přečtěte si také:  Pôžičky cez internet

Pôžička pre podnikateľov od bánk

Druhým najbežnejšie využívaným typom pôžičky pre podnikateľov je tá od bánk, ktorú využívajú aj väčšie firmy, ktoré majú viac ako 50 zamestnancov. V súčasnosti poskytujú pôžičku pre podnikateľov prakticky všetky bankové subjekty, ktoré aktívna pôsobia na našom trhu. Väčšia z nich si stanovuje podmienky pre získanie tejto pôžičky sama, všeobecne sú však kritéria takmer identické. Taktiež i samotná výška pôžičky závisí od samotnej banky. Veľmi obľúbenou bankou u podnikateľov je napríklad Slovenská sporiteľňa, ktorá poskytuje túto pôžičku až do výšky 200 000 €. Ďalej  je veľmi obľúbená napríklad i ČSOB, VÚB, či Tatra banka, ktoré dlhodobo patria medzi stálice nášho bankového trhu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..