Bezúčelový úver

Potrebujete si požičať finančné prostriedky na bežný chod domácnosti, na splatenie dlhov, prípadne len na nákup spotrebného tovaru?  V tom prípade je  pre Vás vhodným riešením tzv. bezúčelový úver, ktorý je dostupný v bankách, ale aj v prakticky vo všetkých nebankových spoločnostiach.

Bezúčelový úver v banke

Najvyužívanejším a zároveň aj najdostupnejším typom úveru v banke je práve ten bezúčelový, ktorý ľudia radi využívajú buď na splatenie dlhov, uhradenie záväzkov, ale taktiež aj nákup spotrebného tovaru. Bezúčelový úver je dostupný v rôznej výška, ktorú určuje každá banka samostatne, väčšinou však jej maximálna výška nepresahuje cca 30 000 eur. Lehota splatnosti je flexibilná, takže je na samotnom klientovi, aký dlhý čas bude pôžičku splácať. Aj v tomto prípade je však určená maximálna hranica, ktorá je všeobecne nastavená na hranici 7-11 rokov.

K získaniu bezúčelového úveru z banky si musíte vopred pripraviť aj niekoľko dôležitých dokladov, bez ktorých Vám banka túto pôžičku neposkytne. Okrem toho, že banka bude nahliadať aj do registra dlžníkov, či ste v minulosti nemali problém so splácaním akejkoľvek pôžičky, tak bude taktiež od Vás žiadať aj dokladovanie stáleho príjmu vo forme napríklad výpisu z účtu za posledné tri až šesť mesiacov. Určite však nezabudnite ani na doklad totožnosti (OP, pas), ktorý je taktiež nutný k žiadosti o pôžičku. V prípade schválenia Vám banka dá vedieť v akom časovom horizonte môžete očakávať príchod financií.

Přečtěte si také:  Pôžičky pre živnostníkov

Bezúčelový úver v nebankovke

Pokiaľ neuspejete so svojou žiadosťou v banke, môžete sa obrátiť napríklad na niektorú nebankovú spoločnosť, ktorých je našom trhu skutočne veľa. Medzi serióznejšie nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú bezúčelový úver za takmer identických podmienok patrí Triangel, Home Credit, Quatro alebo Cetelem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..