Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre dôchodcov sú špecifickým typom pôžičiek, ktoré sú dostupné len pre ľudí, ktorí poberajú stály mesačný dôchodok. V súčasnosti tento typ pôžičky poskytujú nie len banky, ale aj nebankové spoločnosti, ktoré sa snažia klientov nalákať o čosi prijateľnejšími podmienkami pre poskytnutie pôžičky ako je to v prípade bánk, ktoré sú v tomto smere menej benevolentné.

Pôžičky pre dôchodcov v banke

Najčastejšie využívaným typom pôžičky pre dôchodcov sú tzv. bezúčelové pôžičky pre dôchodcov z bánk, ktoré sú všeobecne výhodnejšie ako tie v nebankových subjektoch. Pôžičky pre dôchodcov z bánk sú poskytované v obmedzenej vekovej hranici (zväčša do 65 rokov) a taktiež i v obmedzenej výške. Okrem toho sú pôžičky pre dôchodcov poskytované len klientom, ktorí majú možnosť dokladovať poberanie a výšku starobného, invalidného alebo výsluhového dôchodku a taktiež len klientom, ktorí majú čistý register dlžníkov.

Přečtěte si také:  Triangel pôžičky

Pôžičky pre dôchodcov v nebankových subjektoch

Druhým najbežnejšie využívaným typom pôžičky sú tie nebankové, ktoré poskytujú prevažne nebankové spoločnosti, ktorých je v súčasnosti na našom trhu hneď niekoľko. Pôžičky pre dôchodcov z nebankových subjektov sú poskytované taktiež v obmedzenej vekovej hranici, neraz je to však až maximálne 70 rokov. Vďaka tomu sú o čosi dostupnejšie ako tie v bankách. Nemôžeme zabúdať ani na to, že nebankové subjekty poskytujú pôžičky pre dôchodcov i ľuďom bez čistého registra dlžníkov.

Na druhej strane sú však pôžičky pre dôchodcov z nebankových subjektov podstatne nevýhodnejšie ako ti z bánk. Vopred musíte rátať napríklad s vyššou úrokovou sadzbou, vyššou RPMN, či vyššími poplatkami za omeškanie splátok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..