Pôžička pre dôchodcov

Pôžička pre dôchodcov je špeciálnym typom úveru, ktorý je určený pre ľudí, ktorí poberajú starobný, invalidný alebo výsluhový dôchodok. Tento finančný produkt je poskytovaný bankovými, ale aj nebankovými spoločnosťami, ktoré tento typ pôžičky poskytujú do určitej vekovej hranice. Aké podmienky pre jeho získanie musíte spĺňať a aké sú jeho nevýhody?

Pôžička pre dôchodcov na čokoľvek

Najbežnejším typom pôžičky je tzv. bezúčelový úver, ktorý veľmi radi využívajú i ľudia, ktorí poberajú starobný, či iný dôchodok. Výhodou bezúčelového úveru je predovšetkým to, že všetky finančné prostriedky z neho môžete využiť prakticky na čokoľvek, vďaka čomu nemusíte banke, či nebankovke dokladovať využitie finančných prostriedkov faktúrami, či bločkami. Na druhej strane je však bezúčelový typ pôžičky o čosi nevýhodnejší ako ten účelový. K jeho získaniu však samozrejme musíte spĺňať niekoľko podmienok, ktoré si stanovujú banky a nebankovky.

V prípade pôžičky pre dôchodcov je to v prípade bánk nutnosť dokladovať potvrdenie o poberaní akéhokoľvek typu dôchodku a taktiež aj potvrdenie o výške tohto dôchodku. Banky a taktiež i nebankovky okrem toho nahliadajú aj do registra dlžníkov, takže v prípade, ak máte v ňom zápis, banky a ani väčšina serióznych nebankových spoločností Vám pôžičku neposkytne. Zabúdať nesmieme ani na obmedzenú vekovú hranicu, ktorú si však stanovujú banky a nebankovky samé. Väčšinou ide o hranicu 65 až 70 rokov.

Přečtěte si také:  Pôžička bez ručiteľa

Pôžička pre dôchodcov – výhody a nevýhody

Pôžička pre dôchodcov má rovnako ako iné pôžičky niekoľko výhod a nevýhod. Medzi výhody patrí predovšetkým možnosť získať pôžičku i v prípade, ak poberáte len dôchodok, či v prípade, ak nie ste ochotný ručiť svoju nehnuteľnosť.

Naopak nevýhodou je obmedzená veková hranica, o čosi vyššie úroky, ktoré priamo úmerne rastú i s vekom klienta a v neposlednej rade i obmedzená výšky pôžičky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..