SMS pôžicka – bleskové riešenie?

Potrebujete vyriešiť krátkodobé finančné problémy? Potom by pre vás mohol byť zaujímavý moderný finančný produkt nazvaný SMS pôžička. Ide o úver, ktorý si môžete dojednať jednoducho pomocou SMS správy, takže je celý proces schvaľovania úveru pomerne rýchly a peniaze môžete mať na účte behom jedného dňa.

Bohužiaľ sa ale s SMS pôžičkou spájajú aj isté nevýhody, o ktorých by ste mali vedieť ešte predtým, než si nejakú dohodnete. V tomto článku sa vám pokúsime realisticky vykresliť najdôležitejšie prednosti i zápory týchto úverových nástrojov a poradíme vám, ako si vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku, ktorá vám zaistí peniaze ihneď.

SMS pôžičky a ich nevýhody

SMS pôžičky sú nevhodné pre riešenie dlhodobej finančnej tiesne. Na tieto účely je lepšie využiť štandardné bankové úvery, ktorých schvaľovanie síce trvá dlhšiu dobu, ale zase môžete počítať s oveľa výhodnejšími podmienkami, ktoré znižujú ich nákladovosť. SMS pôžičky sú vhodné len z krátkodobého hľadiska, pretože pri dlhšom trvaní by boli príliš drahé. Všeobecne je ich najväčšou nevýhodou práve cena. Ak ju vyjadríme pomocou ročnej percentuálnej miery nákladov – RPMN, môže sa vyšplhať aj na desiatky tisíc percent.

Ak by ste si teda pomocou SMS úveru zapožičali niekoľko sto eur, po roku by ste museli splatiť trebárs aj viac ako tisíc. To kontrastuje s tvrdeniami mnohých poskytovateľov SMS pôžičiek o tom, ako sú ich produkty lacné. Na druhú stranu je nutné spomenúť, že tento druh úverov sa zriaďuje spravidla len na niekoľko dní a celková výška pôžičky sa pohybuje od niekoľkých desiatok až po zhruba 600 €, takže nebudete pravdepodobne musieť výrazne preplatiť požičanú čiastku.

Okrem vysokej RPMN spočíva nevýhodnosť SMS pôžičiek aj vo vysokých sankčných poplatkoch. Nie je ničím nezvyklým, že za omeškanie so splatením o jeden deň budete nútení na pokutách zaplatiť aj tridsať eur, čo môže tvoriť aj 100% úveru. Pred uzatvorením SMS pôžičky si teda veľmi dobre rozmyslite, či a kedy budete skutočne schopní danú čiastku riadne splatiť. Inak sa totiž vystavujete riziku vysokých dodatočných nákladov, ktoré vás za určitých okolností môžu dostať aj do úverovej špirály, z ktorej sa budete dostávať len veľmi ťažko.

Přečtěte si také:  Lízing na auto alebo pôžička?

Výhody SMS pôžičiek

Hlavným pozitívom SMS pôžičiek je rýchlosť zabezpečenia požadovaného finančného obnosu. V podstate máte s ich pomocou možnosť získať peniaze ihneď na účet, ktorý špecifikujete v sprievodnej SMS správe. Tieto úvery sú vďaka tomu veľmi obľúbené medzi ľuďmi, ktorým ostáva už len niekoľko málo dní do ďalšej výplaty, ale nutne potrebujú peniaze na uhradenie nečakaných výdavkov. Zvyčajne je po schválení pôžičky prevod peňazí ihneď na účet zaistený do niekoľkých minút. Celý proces tak od prvého odoslania textovej správy, cez vybavenie objednávky v úverovej spoločnosti, až po doručenie peňažných prostriedkov, spravidla netrvá dlhšie ako jednu hodinu.

SMS pôžičky pre študentov

Niekedy je možné naraziť aj na pomerne výhodnú SMS pôžičku, ktorá je prezentovaná ako študentská. Spravidla študentom umožňuje získanie úveru za lepších podmienok vďaka tomu, že väčšina mladých ľudí disponuje určitými stabilnými príjmami od svojich rodičov, čo poskytovateľom SMS pôžičiek dáva väčšiu istotu, že im budú peniaze včas vrátené.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..