Obsah
Ste v situácii, keď si potrebujete požičať peniaze bez zbytočných papierovačiek a zdĺhavého procesu, možno by ste mali zvážiť tzv. rýchlo online pôžičky. Tie sú dostupné zväčša v nebankových subjektoch, vyhovieť by Vám však mohli aj niektoré banky.
Rýchle online pôžičky na čokoľvek
Okrem vynikajúcej dostupnosti a rýchlosti odozvy zo strany banky a nebankovky sú rýchle online pôžičky atraktívne aj vďaka tomu, že financie z nich môžete využiť na čokoľvek. Z toho dôvodu môžete rýchle online pôžičky využiť napríklad na kúpu spotrebného tovaru, na úhradu záväzkov, dlhov alebo na čokoľvek iné.
Rýchle online pôžičky sú dnes dostupné hlavne nebankových spoločnostiach. Na trhu nájdete niekoľko menších, ale aj väčších nebankoviek, ktoré poskytujú klientom tento druh pôžičky. Medzi väčšie nebankové subjekty, ktoré poskytujú rýchle online pôžičky patrí Triangel, Home Credit, Quatro alebo Cetelem. Tie poskytujú tento druh pôžičky až do niekoľko tisíc euro bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou. Na našom trhu však nájdete aj banky, ktoré majú vo svojom portfóliu služieb rýchle online pôžičky. Konkrétne ide o Zuno, VUB a mBank. Tie poskytujú tento typ pôžičky až do výšky cca 20 000 eur. Vo všetkých prípadoch je jednou z požiadaviek aj dokladovanie stáleho mesačného príjmu a to napríklad vo forme výpisu z účtu za posledných tri až šesť mesiacov.
Rýchle online pôžičky výhody a nevýhody
Rýchle online pôžičky prinášajú niekoľko výhod a negatív, o ktorých by ste určite mali vedieť. Medzi výhody patrí dobrá dostupnosť pôžičky, rýchla odozva zo strany banky, jednoduchá žiadosť, ale taktiež aj možnosť získať niekoľko tisíc euro bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou a to naviac z pohodlia Vášho domova.
Naopak medzi negatíva patrí o čosi vyšší úrok, vyššia RPMN, vyššie penále za omeškanie splátok. Vo všeobecnosti však platí, že nebankové rýchle online pôžičky sú podstatne nevýhodnejšie ako tie z banky.