Pôžičky pre živnostníkov

Ste živnostník? Potrebujete si požičať určitú sumu peňazí bez toho, aby ste zbytočne nepreplatili pôžičku cez skryté poplatky a úroky? V tom prípade sú pre Vás vhodné tzv. pôžičky pre živnostníkov, ktoré sú medzi SZČO využívané čoraz častejšie.

Pôžičky pre živnostníkov od štátu

Pokiaľ hľadáte možnosť si požičať niekoľko tisíc euro na rozbehnutie vlastného podnikania od niektorej štátnej agentúry, tak v tom prípade sa musíte obrátiť na Národnú agentúru pre rozvoj malého a stredného podnikania (NADSME), ktorá poskytuje pôžičky malým živnostníkom a taktiež aj menším a stredne-malým firmám. Podmienok pre získanie tejto pôžičky je však hneď niekoľko, bežný živnostník by ich však mal bezproblémovo splniť. Konkrétne musíte mať zaregistrované podnikanie, teda živnosť na Slovensku a taktiež musíte byť vedený v živnostenskom registri SR. K pôžičke nie je nutné ručenie nehnuteľnosťou, čo znamená, že je veľmi vhodná aj pre začínajúcich živnostníkov. Výška pôžičky sa zväčša pohybuje v rozmedzí 2 500 až 50 000 €.

Přečtěte si také:  Pôžička cez SMS

Pôžičky pre živnostníkov v bankách

Veľmi dobrou alternatívou sú aj pôžičky pre živnostníkov z bánk, ktoré poskytuje prakticky každá dobrá banka. Konkrétne môžete o túto pôžičku žiadať napríklad vo VÚB, Tatra banke, ale taktiež aj napríklad v CŠOB. Vo všetkých bankách je výška pôžičky obmedzená a závislá od bonity klienta.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..