Cestovné poistenie – ako sa pripraviť na cesty?

Cestovné poistenie je pri cestách do zahraničia úplná nevyhnutnosť. Ak by sa vám totiž niečo stalo a boli by ste ošetrovaní v nemocnici mimo Slovenska, museli by ste všetky účtované náklady hradiť z vlastného vrecka. A verte, že ceny lekárskych úkonov sa môžu vyšplhať na astronomické hodnoty. Pri pobyte v zahraničí sa teda musíte poistiť, ale dajte si pozor – rôzne cestovné poistenie majú rôzne vysoké limity pre úhradu výdavkov na lekársku starostlivosť.

Výber toho správneho finančného produktu, ktorý vás ochráni pred rizikom, teda nie je vôbec jednoduchý. Našťastie si môžete voľbu a uzatvorenie cestovného poistenia podstatne uľahčiť, ak využijete moderné internetové služby, ktoré sa zameriavajú na porovnávanie rôznych ponúk. V tomto článku vám poradíme, ako si môžete uzatvoriť cestovné poistenie online. Najprv si ale povieme niekoľko základných informácií o princípoch tejto služby.

Ako funguje poistenie na cesty?

Cestovné poistenie kryje rôzne druhy výdavkov, pričom k tým najdôležitejším patria liečebné výdavky. Dôležité je ale tiež mať pokryté náklady na prevoz. Zvyčajne čím vyššie budú limity poistného plnenia, tým bude cestovné poistenie drahšie. Výška krytých výloh je však zvyčajne hlavným parametrom, ktorý udáva kvalitu daného finančného produktu. Okrem limitov sa cena cestovného poistenia tiež zvyčajne odvíja od krajiny pobytu, účelu cesty (zábava alebo práca) a taktiež pochopiteľne od typu športov, ktoré si chcete počas pobytu v zahraničí užívať. Extrémne športy sú samozrejme rizikovejšou činnosťou, čo znamená, že vaše šance na úraz rastú. Poistenie, ktoré sa bude na tento druh činnosti vzťahovať, tak je zvyčajne drahšie.

Přečtěte si také:  Fondy životného cyklu, ktoré investujú za vás

Dlhodobé cestovné poistenie

Dlhodobé cestovné poistenie je spravidla také poistenie, ktoré sa uzatvára na dobu dlhšiu ako jeden rok. Vhodné je pre tých, ktorí často cestujú do zahraničia. Treba si však dať pozor na to, na aké oblasti sa dané cestovné poistenie vzťahuje. Po niekoľkých mesiacoch napríklad ľahko zabudnete, že sa vaše dlhodobé cestovné poistenie vzťahuje len na Európu – pri ceste do Ázie by ste tak podstupovali riziko nutnosti hradiť všetky liečebné náklady z vlastnej peňaženky. Pri uzatváraní dlhodobého cestovného poistenia je teda nevyhnutné myslieť dopredu na všetky možnosti.

Ako sa vyberá cestovné poistenie online?

Výber cestovného poistenia si môžete uľahčiť, ak využijete niektorý porovnávací nástroj na internete. V poslednej dobe je napríklad služba poistenie.sk. Po návšteve webu www.poistenie.sk stačí len zvoliť záložku “Cestovanie”. Zobrazí sa vám formulár, do ktorého uvediete informácie o vašej osobe a o tom, kedy a kam máte v pláne cestovať. Taktiež sa tu uvádza druh cesty. Po vyplnení všetkých nevyhnutností už stačí len kliknúť na tlačidlo “Pokračovať” a vypíšu sa vám aktuálne ponuky cestovného poistenia, ktoré by vás mohli zaujímať. Celý proces výberu cestovného poistenia online je veľmi jednoduchý a môže vám pomôcť ušetriť aj desiatky eur za rok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..