Úvery pre podnikateľov

Začať dnes podnikať nie je vôbec jednoduché. Vysoké odvody, vysoká miera byrokracie nie je vôbec jednoduchou prekážkou pre začínajúceho podnikateľa, ktorí sa naplno osamostatniť. Dôležitou súčasťou úspechu každého podniku je s určitosťou i kapitál, ktorý rozhoduje o konkurencieschopnosti danej firmy. Problém s nedostatkom kapitálu je spojený asi s väčšinou menších a začínajúcich podnikateľov, ktorí sa preto rozhodnú požiadať o tzv. úvery pre podnikateľov. Tie v súčasnosti poskytuje hneď niekoľko spoločnosti. Kde však môžete získať úplne najvýhodnejšie úvery pre podnikateľov?

Úvery pre podnikateľov výhodne od štátu

O tom, že podnikateľské prostredie podstatne zhoršuje štát je známe asi každému. Našťastie aj štát ponúka pomocnú ruku všetkým začínajúcim podnikateľom, keď prostredníctvom svojej agentúry pred časom spustil tzv. mikopôžičkový program. Slovak Business Agency (SBA) alebo tiež pred nedávnom ešte Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania  umožňuje všetkým malým a stredným podnikom požiadať o pomerne výhodnú pôžičku až do 50 000€. SBA si však kladie hneď niekoľko kritérií, z ktorých najpodstatnejšie sú tie, že daná spoločnosť nesmie mať viac ako 50 zamestnancov a jej ročný obrat nesmie prekročiť hodnotu 10 miliónov €. Splatnosť takejto pôžičky sa pohybuje v rozmedzí 6 mesiacov až 4 rokov, s tým že klient môže požiadať o odklad prvej splátky istiny až na 6 mesiacov. Výška úrokovej sadzby nie je presne stanovená, keďže sa určuje v zmysle oznámenia Komisie o revízii spôsobu stanovenia referenčných a diskontných sadzieb (2008/C 14/02). Pre konkrétne určenie výšky úroku je preto rozhodujúci deň podpisy Zmluvy o úvere.

Přečtěte si také:  SMS pôžička

Úvery pre podnikateľov z banky

Výhodnou alternatívou k úvery pre podnikateľov od SBA sú úvery pre podnikateľov od niektorej bankovej inštitúcie, ktorých je v súčasnosti na našom trhu hneď niekoľko. Tie na rozdiel od SBA nekladú podmienky spojené s počtom zamestnancom, čo výškou ročného obratu podniku, čo znamená, že sú dostupné prakticky akejkoľvek firma sídliacej na Slovensku, ktorá spĺňa všetky potrebné podmienky pre udelenie tohto úveru. Medzi najznámejších bankových poskytovateľov tohto úveru patrí napríklad VÚB, ČSOB, Slovenská sporiteľná alebo i Tatra banka.  Tie poskytujú tento typ úveru v rozmedzí niekoľkých tisíc eur až niekoľko státisíc euro.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..