Okamžité pôžičky

Ak niekto potrebuje požičať financie v čo najkratšom časovom intervaly, jednou z možností sú tzv. okamžité pôžičky, ktoré sú poskytované až do výšky niekoľko tisíc euro. Okamžité pôžičky poskytujú zväčša nebankové spoločnosti, v určitých prípadoch sa však s týmto typom pôžičky môžete stretnúť aj v banke.

Okamžité pôžičky –typy

Okamžité pôžičky delíme do niekoľkých kategórií. Prvotne však začneme s delením tohto typu pôžičku podľa účelu. Najbežnejšou formou okamžitej pôžičky, s ktorou sa dostanete od styku aj vy je tzv. bezúčelová forma pôžičky. Tá je známe aj pod názvom pôžička na čokoľvek, čo mnohým z Vás už napovedá, načo sa konkrétne bude dať využiť. Výhodou okamžitej pôžičky na čokoľvek je preto predovšetkým možnosť využiť finančné prostriedky na čokoľvek – nákup tovaru, splatenie dlhu a podobne. Okamžité pôžičky sú však dostupné aj v tzv. účelovej forme, ktorá má niekoľko výhod a nevýhod. Medzi výhody môžeme zaradiť o čosi nižší úrok, naopak medzi nevýhody patrí predovšetkým nutnosť dokladovať účel použitia finančných prostriedkov.

Okamžité pôžičky môžeme ďalej deliť ešte na pod kategórie podľa konkrétneho typu pôžičky. Okamžité pôžičky sú v podstate všetky pôžičky, ktoré môže získať jednoducho a hlavne rýchlo (cca do 24 – 48 hodín od podania žiadosti). Z toho dôvodu podľa tohto kritéria môžeme tento typ pôžičky rozdeliť ešte na tzv. SMS pôžičky, online pôžičky alebo pôžičky na počkanie. Výber je skutočne široký, v bankách je však v súčasnosti tento typ pôžičky dostupný len formou online úveru.

Přečtěte si také:  Online pôžička - Euro do ruky.sk

Okamžité pôžičky – kto ich poskytuje

Okamžité pôžičky sú dostupné väčšinou v nebankových spoločnostiach ako napríklad Pohotovosť, Home Credit, Quatro, CreditOne alebo Ferratum. Ďalej je možné získať okamžité pôžičky aj cez niektoré online portály, kde tento typ pôžičky poskytujú registrovaní užívatelia (napríklad zltymelon.sk).

Okamžité pôžičky sú v určitých prípadoch dostupné aj v bankách. Pre získanie tejto pôžičky však musíte spĺňať prísnejšie kritéria, ako v nebankových spoločnostiach. Okamžité pôžičky preto banky poskytujú prevažne stálym klientom, prípadne klientom s vyššou bonitou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..