Ako vám môže život uľahčiť internetová banka?

Internetové bankovníctvo nám významne uľahčuje život a dokonca z jeho využívania môžu profitovať aj naše peňaženky – s jeho pomocou je totiž možné podstatne znížiť poplatky, ktoré treba hradiť bankám za podávanie platobných príkazov a celkovú správu účtu. Je to logické a jedine správne – banka nemusí v prípade existencie internetového bankovníctva zamestnávať toľko pracovníkov za priehradkami, pretože sa znižuje počet klientov, ktorí dochádza do banky zadávať požiadavky osobne. V dnešnej dobe je možné takmer všetko vybaviť cez internet.

Niektorí používatelia sa však boja internetovú banku používať a to preto, že si neveria pri práci s počítačom, tiež aj vzhľadom na občasné útoky na účty klientov internetových bánk, ktoré sú vždy prezentované v populárnych médiách. Poďme si predstaviť, ako sa internetové bankovníctvo využíva, čo všetko s jeho pomocou ľahko zvládnete a ako je to vlastne so zabezpečením internetových bánk.

Ako sa internetové banky používajú?

Hneď na úvod vás môžeme ubezpečiť, že prácu s internetovým bankovníctvom zvládne každý. Niektoré banky majú internetové rozhranie trochu zložitejšie, ale v súčasnej dobe sa všetky snažia o modernizáciu, aby boli prístupné čo najväčšiemu množstvu potenciálnych klientov. K tým najobľúbenejším internetovým bankám patria:

Všetky tieto internetové banky sa môžu pochváliť vyspelým používateľským rozhraním, v ktorom je zadávanie a správa bankových príkazov, inkasa a ďalších služieb hračkou. Vďaka tomu nemusíte nikam chodiť – všetko zvládnete vybaviť komfortne cez internet. Pri prechádzaní online rozhrania možno objavíte nové služby, o ktorých ste dovtedy ani nemali potuchy. Pomocou internetového bankovníctva môžete zvyčajne:

  • Zadávať bankové príkazy
  • Spravovať trvalé príkazy
  • Nastavovať automatické inkaso (hodí sa napríklad pre platby telefónnym operátorom)
  • Sledovať všetky príjmy a výdavky
Přečtěte si také:  Ako ušetriť za vodu aj 10 eur mesačne

Niektoré moderné internetové banky vám umožnia naozaj veľmi detailnú analýzu vašich peňažných tokov. Napríklad internetové bankovníctvo mBank ponúka možnosť zaradenia jednotlivých transakcií do kategórií, ktoré si nadefinujete, pričom s pomerne vysokou úspešnosťou systém sám vykonáva automatické zaradenie do vopred pripravených sekcií (výdavky na volanie, potraviny a drogéria, zábava). Ak teda budete používať platobnú kartu, ľahko získate predstavu o tom, za čo najviac míňate.

Navyše vás možno prekvapí, že ak by ste si chceli zriadiť účet v internetovej banke, nebudete v niektorých prípadoch musieť ani nikam chodiť. Napríklad v prípade ZUNO si môžete účet otvoriť online cez internet, pomocou jednoduchého formulára. Pochopiteľne je nutné vykonať osobné potvrdenie zmluvy, avšak to zariadi špeciálny kuriér, ktorý sa zastaví u vás doma alebo na inom, vopred dohodnutom mieste, kde jednoducho predom pripravenú zmluvu podpíšete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..