Rýchla pôžička

Rýchla pôžička je typom pôžičky, ktorá je dostupná predovšetkým v nebankových inštitúciách. Väčšine ľudí táto pôžičky inkvinuje z dôvodu expresnej a jednoduchej žiadosti, ktorú zvládne skutočne každý. Rýchla pôžička je však obľúbená aj vďaka tomu, že o ňu môžete požiadať aj z pohodlia domova, cez Váš PC.

Rýchla pôžička bez ručenia nehnuteľnosťou

Rýchle pôžičky, ktoré môže využiť každý občan Slovenskej republiky, ktorý dovŕši vek 18 rokov sú medzi širokou verejnosťou známe aj ako tzv. mini pôžičky. Táto pôžička je k dostaniu v každej menšej, ale aj väčšej nebankovej spoločnosti, ktorá aktívne pôsobí na našom trhu. Pozitívny ohlas si rýchla pôžičky získala predovšetkým z dôvodu jednoduchej a rýchlej žiadosti a nízkej miere byrokracie, ktorú väčšina z nás nevníma príliš pozitívne.

Pre získanie rýchlej pôžičky potrebujete okrem minimálneho veku, ktorý je stanovený podľa zákona na hranici 18 rokov, spĺňať aj niekoľko ďalších kritérií. Konkrétne pri žiadosti o rýchlu pôžičku musíte uviesť Vaše údaje ako meno, priezviskom, adresu bydliska, dátum narodenia, ku ktorým následne ešte priložíte OP a doklad o stálom mesačnom príjme. Ako doklad o stálom mesačnom príjme Vám zväčša stačí do prílohy k formuláru pridať výpis z Vášho bankového účtu za posledné tri až šesť mesiacov. Po odoslaní žiadosti, pracovníci nebankovej spoločnosti vyhodnotia Vašu žiadosť. V prípade kladného vyhodnotenia, môžete čakať peniaze z tejto pôžičky prakticky už do 24 hodín od schválenia rýchlej pôžičky.

Přečtěte si také:  Spotrebný úver

Rýchla pôžička – čo by ste ešte o nej mali vedieť

Okrem toho, že je rýchla pôžička dostupná predovšetkým v nebankových inštitúciách, je táto pôžička na trhu známa aj pre niekoľko negatív. Medzi hlavné zápory môžeme uviesť vyššiu úrokovú sadzbu a vyššiu RPMN, o ktorej mnoho ľudí dokonca ani netuší. Ďalšou zápornou stránkou je aj krátka doba splatnosti, ktorá častokrát neprevyšuje ani hranicu niekoľkých mesiacov.

Rýchla pôžička prináša niekoľko pozitív, ale aj negatív, ktoré by ste pred samotnou žiadosťou o túto pôžičku nemali brať na ľahkú váhu. Vo všeobecnosti je však rýchla pôžička veľmi dobrou možnosťou, ako získať rýchlo a jednoducho niekoľko stoviek euro bez zbytočného čakania a papierovania.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..