Pôžička

Jeden z najstarších právnych záväzkových typov je dnes bežnou súčasťou života nejedného Slováka. V súčasnosti je pôžička známa predovšetkým vďaka bankám a nebankovým spoločnostiam, ktoré je poskytujú vo forme finančných prostriedkov. Aké konkrétny typy pôžičky sú v súčasnosti využívané?

Pôžička na čokoľvek je najobľúbenejšia

V súčasnosti najobľúbenejším typom pôžičky je bez debaty tzv. pôžička na čokoľvek. Pôžička na čokoľvek je poskytovaná bankovými, ale aj nebankovými spoločnosťami, ktoré ju poskytuje prakticky na čokoľvek až do výšky niekoľko tisíc, či desiatok tisíc euro bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou. V prípade bánk je samozrejme pôžička na čokoľvek výhodnejšia.

Najvýhodnejšie pôžička dlhodobo poskytujú bankové subjekty

Dôležitým aspektom je samozrejme sú aj celkové podmienky pôžičiek, ktoré sú bezpochyby priatelenejšie v prípade bánk. V súčasnosti svojimi podmienkami môžu bankám konkurovať len niektoré veľké nebankové spoločnosti, ktoré však na druhej strane majú prakticky identické podmienky pre získanie pôžičky, ako väčšina bánk. Mnoho ľudí, ktorých odmietnu práve takéto nebankové subjekty musia požiadať o pôžičku v niektorej menej serióznej spoločnosti, ktorá má však podstatne nevýhodnejšie podmienky.

Přečtěte si také:  Pôžička cez internet

Pôžička cez internet, či SMS správu

V druhom desaťročí 21. storočia sa v aj u nás stali veľmi populárne tzv. online pôžičkySMS pôžičky, ktoré si môžete vybaviť aj z pohodlia domova. Pred časom tieto typy pôžičky boli doménou len niektorých nebankových spoločností, ich veľký úspech však postupne núti modernizovať svoje služby banky, ktoré ich postupne začínajú pridávať do svojho portfólia. Samozrejme, v prípade bánk zostávajú podmienky pre získanie takejto pôžičky prakticky rovnaké ako v prípade bežného typu pôžičky, avšak s tým rozdielom, že klient celú žiadosť zvládne prostredníctvom niekoľkých krokov na internetovej stránke danej bankovej spoločnosti. Tým sa celý proces značne urýchľuje, vďaka čomu klienti nemusia tráviť toľko času otravným a zdĺhavým vybavovaním pôžičky na pobočke banky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..