Okamžitá pôžička

V prípade, ak sa ocitnete v situácií, keď si narýchlo potrebujete požičať, s určitosťou nebudete mať chuť riešiť rôzne zdĺhavé schvaľovacie procesy a byrokraciu, ktorá s tým súvisí. Jednou z možností je preto aj okamžitá pôžička, ktorú môžete získať prakticky okamžite zaslaním vyplneného formuláru žiadosti o pôžičku. Okamžitá pôžička je preto v hojnom počte využívaná predovšetkým v situácií, keď niekto potrebuje náhle uhradiť dlh alebo splátku.

Okamžitá pôžička – kto ju poskytuje

Okamžitá pôžička je dostupná zväčša len v nebankových spoločnostiach. V poslednom čase sa však v tejto oblasti snažia presadiť aj niektoré nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú svojím stálym, ale aj novým klientom pôžičku cez internet do 24 hodín. Skúsenejšie sú v tomto smere však nebankové spoločnosti, ktoré tento typ pôžičky poskytujú na dennej báze prakticky komukoľvek, kto má viac ako 18 rokov.

Z toho samozrejme aj vyplývajú samotné podmienky pre získanie pôžičky a negatíva, ktoré tento produkt samotnému dlžníkovi prináša. K získaniu okamžitej pôžičky väčšinou potrebujete len doklad totožnosti a číslo Vášho bankového účtu, ktoré vyplníte priamo do formuláru so žiadosťou o pôžičku. Takýto formulár môžete podať napríklad cez internet (online pôžičky), cez SMS (SMS pôžičky) alebo priamo na pobočke spoločnosti. Výška takejto pôžičky je pomerne nízka, keďže sa pohybuje v rozmedzí od 300 do 500 €.

Přečtěte si také:  Pôžičky

Okamžitá pôžička – výhody a nevýhody

Okamžitá pôžička je obľúbená predovšetkým pre svoju dostupnosť a rýchlosť. K jej získaniu nepotrebujete, ako sme spomínali prakticky žiadne dodatočné doklady (okrem OP, či pasu, prípadne dokladu o stálom príjme). K získaniu pôžičky taktiež nemusíte vôbec ručiť nehnuteľnosťou.

Naopak medzi nevýhody okamžitej pôžičky patrí vysoká úroková sadzba, krátka lehota splatnosti, vysoká RPMN, vysoké penále za omeškanie. Preto, ak sa už rozhodnete práve pre tento finančný produkt, riadne a včas si plňte svoje záväzky voči nebankovke, ktorá Vám poskytne túto pôžičku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..