Pôžička na auto a ako na ňu!

Chcete si zaobstarať automobil, ale nemáte momentálne dostatok peňazí? Ak nechcete čakať, tak máte v podstate len dve možnosti – buď pôžička na auto, alebo si zaobstaráte lízing na auto. Obe varianty majú svoje pre aj proti. My vám ich priblížime a poradíme.

Pôžička na auto vs. auto na lízing

Pôžička na auto vám umožní okamžité vlastníctvo automobilu, zatiaľ čo výhodou lízingu je zasa nižšia nákladovosť, keďže poskytovateľ tohto riešenia môže zakúpený automobil v prípade problémov so splácaním sám predať, čím minimalizuje podstúpené riziko. Oproti pôžičke na auto ale zase väčšie riziko podstupujete pri finančnom lízingu vy ako klient, pretože stačí, aby ste sa oneskorili so splátkami, a môžete za určitých okolností prísť jednak o možnosť vozidlo využívať a potom tiež o všetky v minulosti riadne uhradené splátky. Poďme si teda povedať niečo bližšie o tom, ako funguje úver na auto, s akými druhmi tohto finančného produktu sa môžete stretnúť a na čo by ste si mali dať pozor.

Druhy pôžičiek na auto

Pôžička na auto môže mať rôzne parametre, ktoré sa líšia podľa toho, či ju poskytuje banka alebo nebanková spoločnosť. Hoci majú nebankové úvery na auto povesť predraženého finančného produktu, podľa niektorých nedávnych prieskumov sa môže za určitých okolností využitia ponuky nebankových spoločností vyplatiť. Vždy si ale musíte dávať veľký pozor na ich dôveryhodnosť a spoľahlivosť. Základom je tiež starostlivé porovnanie jednotlivých ponúk. Nie je dobré sa riadiť len podľa informácií, ktoré získate v reklamných prospektoch, pretože tie sú zvyčajne nastavené na mieru ideálnym klientom, ktorých je medzi nami bohužiaľ poskromne.

Úver na auto bez registra

Na auto si môžete požičať aj bez toho, aby bolo pri dojednávaní vášho úveru nahliadnuté do registra. Toto riešenie vás bude zaujímať, ak ste sa v minulosti dostali do problémov s dodržiavaním vašich záväzkov. Táto možnosť je ale vykúpená vysokými nákladmi a možným rizikom nesolídneho rokovania. Najvýhodnejších podmienok pôžičky na auto dosiahnete pri jednaní s inštitúciami, ktoré si vás dôkladne preveria. Ak vám totiž niekto chce požičať bez toho, aby mal určitú istotu, že mu budete peniaze schopní vrátiť, bude sa možno jednať o neférového obchodného partnera, ktorý sa spolieha na vaše zlyhanie a chce sa na ňom obohatiť pomocou dodatočných sankcií, ktoré môžu vyústiť do zabavenia vášho majetku. Na úver na auto bez registra si teda dajte pozor.

Přečtěte si také:  Poštová banka pôžičky

Nebanková pôžička na auto

Na slovenskom trhu pôsobí niekoľko nebankových inštitúcií, ktoré svojimi ponukami pôžičiek na auto zdatne konkurujú bankám. Príkladom môže byť napríklad spoločnosť Cetelem, ktorej úvery môžu dosahovať pomerne nízku nákladovosť. Nie je problém sa v jej prípade dostať na úrokovú mieru okolo 12%, čo je relatívne výhodná ponuka. Vždy ale pochopiteľne záleží na celkovej výške úveru, dĺžke splatnosti a výšku vašich príjmov. Ponuka sa tak môže líšiť pre rôznych klientov.

Pôžička na auto od OTP banky – otp AUTO úver

OTP banka nedávno prišla so špeciálnym produktom, ktorý je určený priamo ľuďom, ktorí zvažujú obstaranie automobilu bez využitia lízingu. Produkt otp Auto úver sa môže pochváliť jednou z najnižších úrokových sadzieb. OTP banka tvrdí, že má expresne rýchle vybavenie, ale pred dohodnutím úveru na auto dôkladne preverí vašu schopnosť splácať. Tiež je potrebné spolufinancovať auto z vlastných prostriedkov, stačí však len 20% z ceny vozidla. Splatnosť takéhoto úveru je až 84 mesiacov, čo síce mesačnú splátku zníži, ale celkové prefinancovanie zvýši. Zaplatíte tak viac. Výhodou tejto pôžičky je možnosť získať ju bez dokladovania príjmu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..