Krátkodobá pôžička online – ako, koľko a riziká

Štandardné bankové úvery sú známe svojou ťažkopádnosťou. Doba ich vybavenia môže niekedy prekročiť aj mesiac. Čo teda robiť, keď si potrebujete požičať rýchlo a bez komplikácií? V tomto článku vám popíšeme možnosť okamžitého získania peňazí na krátku dobu – takzvanú krátkodobú pôžičku online.

Ak sa vám nechce čítať naše rady, môžete sa rovno pozrieť na konkrétne ponuky. Odporúčame vám si ale o tomto druhu úverov niečo zistiť ešte predtým, než si krátkodobú pôžičku online vybavíte. Hoci sa jedná o jednoduchý produkt, niektoré jeho detaily vám môžu pekne skomplikovať život.

Na ako dlho je krátkodobá pôžička online?

Krátkodobá pôžička online sa uzatvára na dobu od jedného dňa až po jeden mesiac. Jedná sa teda o špeciálny úver, ktorý slúži na pokrytie krátkodobých výkyvov domáceho rozpočtu, čo môže byť spôsobené napríklad vysokou pokutou za zlé parkovanie alebo pokazenou pračkou. V žiadnom prípade by ste nemali krátkodobú pôžičku využívať na financovanie vašich podnikateľských potrieb – od toho sú tu iné nástroje. Tiež vám rozhodne neodporúčame používať tento úver na financovanie splátok vašich starších úverov – to by ste totiž boli na najlepšej ceste do dlhovej špirály, z ktorej sa dostáva veľmi ťažko (ak ste v takej situácii, snažte sa nájsť peniaze na splácanie napríklad predajom nepotrebného majetku a tiež kontaktujte bezplatné poradne).

Koľko preplatíte na krátkodobej pôžičke online?

Potrebujete požičať niekoľko tisíc? Potom je pre vás krátkodobá pôžička online možno vhodný produkt. Jej nevýhodou sú ale veľmi vysoké poplatky. V absolútnom vyjadrení nejde o závratné sumy – niekoľko desiatok eur. Zaskočí vás ale, že takéto úvery môžu mať ročnú percentuálnu mieru nákladov aj desiatky tisíc percent. Určitou výhodou krátkodobých pôžičiek, ktoré si môžete dojednať cez internet, ale je, že si ľahko vypočítate, koľko vlastne preplatíte. Slúžia k tomu kalkulačky, ktoré nájdete na stránkach každého solídneho poskytovateľa týchto pôžičiek. To je mimochodom jeden z faktorov, podľa ktorého môžete identifikovať kvalitné krátkodobé pôžičky online.

Přečtěte si také:  Pôžičky do 24 hodín

Bohužiaľ sa často v podmienkach poskytnutia úveru skrývajú ďalšie poplatky, ktoré budete musieť zaplatiť v prípade, že sa oneskoríte so splácaním. A nemusí sa jednať o malé sumy – za niekoľko málo dní omeškania môžete byť vyzvaní uhradiť spoločne so splátkou aj niekoľko desiatok € navyše. Ak teda budete žiadať o krátkodobú pôžičku online, majte už vopred jasno v tom, či ju skutočne zvládnete splatiť včas.

Na čo si dať pozor pri tomto type pôžičky?

Ako sme už vyššie uviedli, problémom rýchlych pôžičiek môžu byť veľmi vysoké poplatky pri omeškaní. Okrem toho majú tieto úvery v porovnaní s bežnými pôžičkami väčšinou len samé výhody – peniaze získate okamžite a ľahko si vypočítate, koľko zaplatíte. Dôležité ale je, aby ste si našli takého poskytovateľa rýchlych pôžičiek online, ktorý s vami bude jednať na rovinu a nebude pred vami nič neskrývať.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..