Bezúčelová pôžička

Potrebujete si požičať na čokoľvek, bez toho, aby ste banke alebo nebankovke museli dokladovať využitie všetkých financií z pôžičky? V tom prípade určite hľadáte tzv. bezúčelovú pôžičku, ktorá je vôbec najdostupnejším typom pôžičky. Bezúčelová pôžička je naviac poskytovaná aj bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou.

Bezúčelová pôžička ihneď

Bezúčelová pôžička , ktorá je vôbec najvyužívanejším typom pôžičky je dostupná aj v bankách a aj v nebankovkách. Banky bezúčelovú pôžičku poskytuje všetkým klientom, ktorí majú stály mesačný príjem, trvalé bydlisko na Slovensku, občianstvo SR a taktiež aj čistý register dlžníkov. Bezúčelová pôžička z banky je dostupná väčšinou už od výšky niekoľkých stoviek euro až do niekoľko tisíc, či desiatok tisíc euro. Získať bezúčelovú pôžičku z banky môžete aj bez ručenia nehnuteľnosťou a treťou osobou. Lehota splatnosti sa pri tejto pôžičke pohybuje zvyčajne v rozmedzí jedného až niekoľkých rokov.

Alternatívou k bezúčelovej pôžičke z banky je tá z nebankovky, ktorá je dostupná v istých nebankovách aj osobám bez stáleho mesačného príjmu a aj so zápisom v registri dlžníkov. V takýchto prípadoch je však táto pôžička podstatne nevýhodnejšia, ako v prípade bánk alebo serióznejších nebankových spoločností. Medzi veľké nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú túto pôžičku za takmer identických podmienok patrí Triangel, Quatro, Home Credit alebo Cetelem.

Přečtěte si také:  Rýchle pôžičky

Bezúčelová pôžička – výhody a nevýhody

Bezúčelová pôžička prináša dlžníkov, teda klientovi banky alebo nebankovky niekoľko výhod a nevýhod. Medzi kladné stránky tejto pôžičky patrí veľmi dobrá dostupnosť pôžičky, rýchly a jednoduchý proces žiadosti, možnosť získať pôžičku aj bez zabezpečenia nehnuteľnosťou a taktiež aj veľmi atraktívna maximálna výška pôžičky.

Na druhej strane je však bezúčelová pôžička o čosi nevýhodnejšia ako účelové pôžičky, či hypotéky, keďže štandardný ročný úrok sa tu pohybuje pri hranici cca 10 %.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..