Obsah
Pôžička je dnes bežnou súčasťou nášho života. Napriek tomu, že sa jej mnohí snažia vyhýbať, neraz zlá finančná situácia, dlhy, či náhla potreba človeka si niečo kúpiť nás núti si jednoducho požičať nejakú tu vyššiu sumu z banky alebo nebankovej spoločnosti. Žiaľ, mnoho ľudí má aj v tomto prípade podstatne obmedzenejší výber ako ostatní, konkrétne ide o nezamestnaných ľudí, ktorí si môžu požičať len od nebankoviek tzv. pôžičky pre nezamestnaných.
Pôžičky pre nezamestnaných – kde a ako ich získate
Nakoľko sú pôžičky pre nezamestnaných vysoko rizikové finančné produkty z pohľadu veriteľov, banky od nich dávajú ruky preč prakticky dodnes. Výnimkou sú len tzv. americké hypotéky, ktoré však u nás nie sú až také obľúbené ako inde. Preto je jedinou možnosťou využiť služby nebankových spoločností, či súkromných osôb, ktoré tento typ pôžičky poskytujú pravidelne.
Pôžičky pre nezamestnaných môžete získať len za predpokladu, že ste starší než 18 rokov, máte stály pobyt na Slovensku a občianstvo SR. V prípade, ak nespĺňate tieto podmienky, žiaľ nemáte nárok ani na túto pôžičku. V opačnom prípade, môžete zájsť do niektorej nebankovej spoločnosti, ktorá tento typ pôžičky poskytuje alebo vyplniť formulár prostredníctvom internetovej stránky spoločnosti. Konkrétne túto pôžičku poskytuje napríklad Provident, Cetelem, Cofidis, Ferratum alebo Credit One.
Pôžičky pre nezamestnaných – výhody a nevýhody
Tak ako všetky bankové a nebankové pôžičky a úvery, tak aj pôžičky pre nezamestnaných majú niekoľko výhod a nevýhod. Medzi kladné stránky patrí dobrá dostupnosť, jednoduchá žiadosť a rýchla odozva zo strany spoločnosti.
Na druhej strane však táto pôžička má aj niekoľko podstatných nevýhod, ako napríklad vysoká úroková sadzba, vyššia RPMN a v neposlednej rade aj krátka lehota splatnosti. Všeobecne sa dá povedať, že pôžičky pre nezamestnaných patria medzi najrizikovejšie produkty na trhu.