Najvýhodnejšia pôžička – ktorá to vlastne je?

Je ťažké všeobecne určiť, čo vlastne je a čo nie je výhodné, ak sa neberú do úvahy všetky podmienky. To isté platí aj v oblasti pôžičiek. Každý úver má svoje špecifiká, takže je ťažké definovať, ktorá je tá najvýhodnejšia pôžička zo všetkých.

Prispieva k tomu aj rôznorodosť potrieb jednotlivých žiadateľov. V niektorých prípadoch napríklad klienti požadujú bezúčelovú pôžičku, niekedy môžu ručiť nehnuteľnosťou a niekedy nie. Disponujú odlišnými príjmami alebo si chcú požičať na rôzne dlhú dobu. Všetky tieto faktory rozhodujú o výhodnosti konkrétnych pôžičiek vo vzťahu k jednotlivým žiadateľom. To, čo je pre niekoho výhodné, môže byť pre iného žiadateľa úplne nevhodné. Poďme si teda predstaviť základné typy úverov a vysvetliť, za akých okolností je daná pôžička najvýhodnejšia.

Študentská pôžička

Pôžičky pre študentov sú buď účelové alebo bezúčelové. Účelové študentské úvery je spravidla možné čerpať len na úhradu školských výdavkov, čo môže byť samotné školné alebo dodatočné náklady, ktoré je nutné vynaložiť na školské pomôcky, dochádzanie alebo ubytovanie. Je to najvýhodnejšia pôžička z pohľadu mladých ľudí, ktorí si dokončujú vzdelanie, nedisponujú dobre plateným zamestnaním, a preto potrebujú odklad splátok. To isté platí pre bezúčelový študentský úver, ktorý je najvýhodnejšou pôžičkou pre tých, ktorí si chcú počas štúdia zvýšiť svoju životnú úroveň. V mnohých prípadoch je možné tento finančný produkt kombinovať aj so zvýhodneným študentským bankovým kontom, vďaka čomu majú mladí ľudia možnosť viac šetriť. O študentských pôžičkách s ručením i bez ručenia si prečítajte v našom článku na tomto odkaze.

Pôžička bez registra

Ak ste zapísaní v registri dlžníkov, bude pre vás možno najvýhodnejšia pôžička, pri ktorej jej poskytovateľ pri schvaľovaní nenahliada do registra. Za určitých okolností síce môžete získať štandardný úver od banky aj napriek zápisu v registri, ale ide skôr o výnimočnú situáciu. Ak akútne potrebujete peniaze a mali ste v minulosti problémy so splácaním alebo stále niekomu dlhujete, bude pre vás pravdepodobne skutočne najvýhodnejšia pôžička bez nahliadnutia do registra, napriek tomu, že je charakteristická vyššími úrokovými sadzbami, respektíve ročná percentuálna miera nákladov je vysoká. Viac o pôžičke bez registra sa dozviete TU.

Přečtěte si také:  Pôžička online - peniaze bez registra ihneď?

Rýchla pôžička

Snáď každému sa už niekedy stalo, že musel naraz uhradiť nečakané výdavky, na ktoré momentálne nemal dostatok peňazí. Ak ste tiež v podobnej situácii a nemôžete čakať na ďalšiu výplatu, bude pre vás pravdepodobne najvýhodnejšia pôžička s rýchlym schvaľovaním. O bleskovú pôžičku si v súčasnej dobe môžete požiadať napríklad pomocou SMS správy alebo vyplnením jednoduchého formulára na internete. Vďaka tomu je zriadenie rýchlej pôžičky naozaj jednoduché.

Najvýhodnejšia pôžička pred výplatou je taká, ktorá vám zaistí peniaze s čo najväčšou rýchlosťou pri minimálnych nákladoch. Poskytovatelia úverov tohto typu si sú nevyhnutnosťou rýchleho vybavenia vedomí a tak je možné niektoré rýchle pôžičky získať aj v priebehu niekoľkých minút, pričom v tejto lehote je už zahrnutý prevod peňazí. Jedným z mála problémov, s ktorými sa môžete u najvýhodnejšej pôžičky stretnúť, sú vysoké poplatky za omeškanie so splátkou. Dajte si teda pozor, aby ste presne dodržali podmienky veriteľa. Ak vás rýchla pôžička zaujala, prejdite na náš článok Rýchla pôžička do 24 hodín – kompletný sprievodca.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..