Spotrebný úver

Asi každému z nás sa neraz stalo, že si potreboval niečo kúpiť, na čo jednoducho nemal dostupné financie. V takýchto prípadoch sa človek musí rozhodnúť, či si danú vec kúpi alebo nie. V prípade, ak človeka daná vec zaujme natoľko, že si ju chce napriek vyššej cene kúpiť, neostáva mu nič iné ako nájsť dodatočné finančné prostriedky, ktoré by mu pokryli kompletné výdavky na tento tovar, Jeden zo spôsobov je i spotrebný úver, ktorý poskytuje každá banková, ale aj nebanková spoločnosť.

Spotrebný úver v banke

Bez debaty najobľúbenejším spotrebným úverom je ten z banky. Podstatne výhodnejšie podmienky, za ktorých ich banka poskytuje sú najpodstatnejším lákadlom bankových bezúčelových úverov. Okrem toho je výhodou bankového spotrebného úveru i väčšinou dlhšia lehota splatnosti a taktiež i vyššia maximálna výška pôžičky.

Naopak nevýhodou spotrebného úveru v banke sú o čosi prísnejšie kritéria pre udelenie tejto pôžičky. Okrem toho, že klient musí dokladovať svoj stály príjem, musí mať taktiež i čistý register dlžníkov. Na druhej strane je však možné tieto podmienky vidieť i u serióznejších nebankových spoločností, ktoré poskytujú klientom porovnateľne výhodné pôžičky ako v bankách.

Přečtěte si také:  Pôžička ihneď

Spotrebný úver v nebankových spoločnostiach

Alternatívou k bankovým spotrebným úverom sú tie z nebankových spoločností. Klienti, ktorí si berú spotrebný úver z nebankových spoločnosti boli väčšinou odmietnutí niektorou bankovou spoločnosťou, prípadne podľa vlastného predpokladu vedeli, že im banka pôžičku neposkytne. Nebankový spotrebný úver si však v mnohých prípadoch berú i ľudia, ktorým by banka bez väčších problémov pôžičku poskytla. V takýchto prípadoch sa však väčšinou jedná o tzv. rýchle pôžičky, ktoré je možné získať už do niekoľko hodín od podania žiadosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..